Volnost motýlů 

 
Na motivy hry Leonarda Gershe Butterflies are free (v překladu Iva Havlů) napsal a zinscenoval Jiří Untermüller.
 
úprava a režie: Jiří Untermüller
premiéra: 11. 3. 2015
délka představení: 80 min. bez přestávky

 

     Hra Leonarda Gershe Butterflies are free měla svůj jevištní křest na Broadwayi v roce 1969 a krátce nato byla vyhodnocena jako nejlepší americká hra roku. Komorní příběh mladého Dona a začínající herečky Jill se odehrává v jednom bytě v New Yorku. Don, ve snaze vymanit se z přehnané péče své milující matky, se rozhodne postavit na vlastní nohy a odstěhuje se do malého bytu v bohémské čtvrti.

      A právě tam začíná „naše“ Volnost motýlů. Jeden zvláštně obyčejný den několika lidí, jejichž životy se právě tam a právě tehdy propojí. „Náš“ příběh není ani romantická komedie, ani srdceryvná lovestory. Není ani o se slepotou bojujícím chudáčkovi, ani o hloupé blondýnce, ani o upjaté matce z povolání. Vyprávíme příběh, ve kterém je - a možná také není - mateřský strach zdravotním postižením, láska sexuální charitou a tma světlem.

      V dramatizaci Jiřího Untermüllera se setkáme s jedním cynickým klukem, který umí nazpaměť Dylana Thomase s Dickensem a Twainem dohromady; s holkou, která kdyby si měla vybrat, co bude dělat do konce života a mohla by to bejt jen jedna věc, vybrala by si jídlo; s úspěšnou spisovatelkou, která díky knížkám naučila svého slepého syna plavat; a v neposlední řadě také s broadwayským režisérem, paní Rowlingovou a týpkem, který vám ani za pohled na sexy zadeček nedá pizzu zadarmo.

 

osoby a obsazení:  
Don
Radek Vyvadil
paní Bakerová, jeho matka Lucie Stropnická
Jill
Adéla Červenková
pizzaboy, paní správcová, režisér Jan Krčma

 

 
 
Powered by Phoca Gallery